مجموعه ویسادار شما را به خرید بهترین محصولات برنج دعوت می نماید.

مرکز فروش برنج طارم دودی شمال درجه یک

آنچه در این مقاله می خوانید...

آشنایی با ارقام مختلف برنج شمالخرید عمده برنج طارم دودی شمال
برنج طارم دودی شمال

برنج طارم دودی شمال درجه یک از لحاظ عطر و طعم خیلی مرغوب و خوشمزه می باشد. برنج ایرانی از لحاظ کیفیت و سلامت در سطح خیلی بالایی قرار دارد.

مرکز فروش برنج طارم دودی شمال درجه یک

آشنایی با ارقام مختلف برنج شمال

برنج شمال انواع مختلفی دارد ، که از لحاظ پخت و طعم و عطر با هم تفاوت هایی دارند.

به علت ویژگی های بارز برنج ایرانی ، برنج طارم دودی شمال پر طرفدار از سایر انواع برنج های خارجی متمایز می باشد.

شباهت ظاهری برنج های ایرانی باعث می شود ، تا شناخت آنها کمی سخت باشد.

برنج شمال انواع مختلف دارد ،که در اینجا شما را با آنها آشنا می کنیم.  ۱٫برنج هاشمی   ۲٫ برنج دم سیاه صدری   ۳٫ برنج طارم مازندران  ۴٫ برنج شیرودی    ۵٫ برنج علی کاظمی                             ۶٫ برنج های پرمحص   ۷٫ برنج های منطقه ای  ۸٫ برنج نیم دانه یا سرلاشه

برنج هاشمی درجه یک برنجی ، بلند دانه و خوش پخت می باشد. که اولین بار در روستایی در گیلان کشف شد.

این نوع برنج به علت طرفداران زیادی که دارد ، بیشترین کشت در بین برنج های شمالی را دارد. زیرا ساختار ، شکل و پخت خیلی خوبی دارد. به علت مقاومت بالایی که در مقابل آفات دارد ، یکی از سالم ترین برنج ها محسوب می شود.

به دلیل اینکه از کود های شیمیایی کمتر استفاده می شود. برنج دم سیاه صدری گیلان ، جزو برنج های درجه یک و عالی به حساب می آید ، زیرا عطر بسیار خوبی دارد و رنگ سفید دانه آن ، گویی رگه بسیار نازکی از رنگ کرم دارد. برنج دم سیاه و هاشمی شباهت های زیادی با هم دارند. برنج طارم خود دارای انواع مختلفی می باشد ، که بسیار خوش پخت می باشد و دو نوع آن به نام های طارم هاشمی مازندران و طارم عطری محلی از خوش پخت ترین و خوش عطر ترین انواع برنج طارم می باشند.

 

آشنایی با ارقام مختلف برنج شمال

خرید عمده برنج طارم دودی شمال

خرید برنج شمال از کشاورزان به طور مستقیم مقرون به صرفه تر می باشد. به دلیل اینکه برنج اصل با قیمت مناسب خریداری می شود.

برنج علی کاظمی هم مانند برنج هاشمی توسط شخصی در روستایی در فومن کشف شد. یکی از خوش عطر ترین برنج های شمال محسوب می شود. برنج شیرودی هم از نوع برنج های متوسط و میان رده می باشد. ولی با این حال اولین انتخاب مسئولین کارخانه ها و شرکت ها می باشد. به این  علت که ، قیمت مناسب و قد بلندتر و رنگ بهتری که نسبت به برنج های دیگر دارد.

برنج های پرمحصول انواع مختلفی دارند. که می توان به حسنی ، ندا ، خزر ، سپیدرود ، نعمت ، شفق ،  آمل ۳ ، گیلانه و چند نمونه دیگر اشاره کرد. البته امروزه کشت این نوع برنج خیلی کم شده و حتی می توان گفت برخی از آنها اصلا کشت نمی شوند.

برنج های منطقه ای در برخی مناطق کشت می شوند که ، برنج جمشیدی یا جمشیدجو یکی از انواع آن می باشد و در جلگه مرکزی گیلان کشت می شود.  نوع دیگر آن برنج مصیب و برنج رمضانی هستند. برنج نیم دانه در واقع برنج های شکسته شده برنج ها می باشد که نیم دانه هر کدام از برنج ها با هم فرق دارند ، ولی از لحاظ پخت مانند هم هستند. از بهترین نیم دانه ها می توان هاشمی و طارم را نام برد.

خرید عمده برنج هاشمی درجه یک شمال

پوریا محمودی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ویسادار شما را به خرید بهترین محصولات برنج دعوت می نماید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.