مجموعه ویسادار شما را به خرید بهترین محصولات برنج دعوت می نماید.

بازار عمده برنج خوشبخت ممتاز ایرانی

آنچه در این مقاله می خوانید...

معرفی ارقام معروف برنج ایرانیبرنج فیروزکندهمرکز فروش برنج ایرانی خوشبخت عطری
بازار عمده برنج خوشبخت ممتاز ایرانی

بازار عمده برنج خوشبخت ممتاز ایرانی سعی دارد بهترین نوع را به بازار عرضه کند. در جهان برنج ایرانی جزو با کیفیت ترین ها دنیا به شمار می‌رود. این برنج ها دارای ارقام گوناگونی می باشند به همین خاطر در جاهای مختلف کشور مدل های مختلفی از برنج مثل طارم هاشمی و صدری و برنج ایرانی خوشبخت و … مورد کشت قرار می‌گیرد.

بازار عمده برنج خوشبخت ممتاز ایرانی

معرفی ارقام معروف برنج ایرانی

سالانه قسمتی از بودجه وزارت جهاد کشاورزی برای مراکز تحقیقاتی برنج صرف میگردد. این بودجه به این خاطر به این بخش اختصاص یافته که سطح کیفی محصولات را بالا ببرند. ارقام گوناگون برنجی دارای نام های گوناگون می باشد که تعدادی از آنها در کشور معروف ترند.

برنج فیروزکنده

یکی از این نوع برنج ها به نام برنج فیروزکنده معروف بود. یکی از برنج های خوب در بخش مازندران به شمار می آمد. از ویژگی های این نوع برنج می توان به کیفیت بالا و طعم و عطر مطبوع آن اشاره نمود. این برنج در بخش شرقی استان مازندران و شهر هایی نظیر بهشهر و ساری مورد کشت قرار می‌گرفت. سطح زیر کشت این نوع برنج حدود ۱۰ هزار هکتار در سال بود.

نوع دوم از ارقام برنج، برنج دانه بلند خارجی می باشد. این نوع برنج نسبت به برنج قبلی دارای نقاط ضعفی نظیر پایین بودن کیفیت پخت بود. این نوع برنج در قسمت مازندران مورد کشت قرار می گرفت. حدود پنج هزار هکتار اراضی کشاورزی جهت کشت این نوع برنج مورد استفاده قرار می گرفت. همچنین این رقم از برنج در شهرستان بابل گسترش یافته بود. لازم به ذکر است که استان‌های مازندران و گیلان به دلیل شرایط آب و هوایی مناسبی که دارند، نسبت به دیگر مناطق کشور دارای ارقام بیشتری از برنج می باشند.

امروزه بیشترین سطح زیر کشت برنج مربوط به دو رقم برنج علی کاظمی و طارم هاشمی میباشد. چرا که این دو برنج دارای ویژگی های نظیر ظاهر زیباتر و عطر و طعم بهتر آن ها می باشد. استفاده از نام علی کاظمی و هاشمی برای این نوع از برنج ها این میباشد. این نام ها مربوط به شالیکار های گیلانی می باشد که برای اولین بار این ارقام برنج را مورد کشت قرار دادند. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که برنجی مانند برنج علی کاظمی قبل از پخت حدود ۲.۷ و بعد از پخت حدود ۶.۱۱ میلی متر طول دارند. همچنین برنج هاشمی نیز این ویژگی را دارد که پس از اینکه پخته می شود کاملاً از هم جدا می شود.

 

معرفی ارقام معروف برنج ایرانی

مرکز فروش برنج ایرانی خوشبخت عطری

از مراکز فروش برنج خوشبخت ممتاز ایرانی می توان به بازار عمده فروشان تهران اشاره نمود. همچنین این برنج در استان های شمالی کشور به صورت عمده و خرده با قیمت مناسب به فروش می رسد. برنج ایرانی عطری در ارقام مختلفی در بازار وجود دارد.

مرکز فروش برنج ایرانی خوشبخت عطری

پوریا محمودی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ویسادار شما را به خرید بهترین محصولات برنج دعوت می نماید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *