مجموعه ویسادار شما را به خرید بهترین محصولات برنج دعوت می نماید.

مرکز پخش برنج هاشمی عطری

آنچه در این مقاله می خوانید...

مشخصات انواع برنج تشریفاتیپارامتر تأثیرگذار بر قیمت برنج هاشمی عطری
برنج هاشمی عطری

مرکز پخش برنج هاشمی عطری در استان های تولید کننده این نوع برنج می باشد. برنج یکی از مواد غذایی اصلی سفره های ایرانی است.برنج های مختلفی در کشور وجود دارند.مثل برنج های خارجی که وارداتی هستند و برنج های ایرانی.

کشت برنج در ایران بیشتر در استان های شمالی کشور است.برنج هاشمی عطری یکی از پر طرفدار ترین نوع برنج ایرانی است.

 

 

مرکز پخش برنج هاشمی عطری

مشخصات انواع برنج تشریفاتی

برنج تشریفاتی یا همان برنج طارم هاشمی یکی از محصولاتی است که در استان های مختلف کشور کشت می شود. مثل استان زنجان و استان های شمالی کشور. این نوع برنج مانند برنج های خارجی یا برنج های دیگر پر محصول نیست. ولی به خاطر عطر و طعم بی نظیر آن طرفداران زیادی دارند.

این رقم از برنج در برابر آفت های کشاورزی مقاومت بالاتری نسبت به سایر برنج ها دارد. بنابراین از سموم کمتری برای کشت این محصول استفاده میشود. برای حفظ عطر و بوی دلنشین برنج هاشمی باید به خوبی از آن نگهداری شود. باید به موقع و درست برداشت شود

دانه های برنج طارم کشیده هستند. رنگ آن سفید مایل به کرم است و عطر و بوی آن وجه تمایز با سایر برنج هاست. طارم هاشمی که یک نوع از گونه های این برنج است دانه های کشیده تری دارد و نسبت به برنج های دیگر،در هنگام پخت دانه هایش کشیده تر می شود.

 

مشخصات انواع برنج تشریفاتی

 

پارامتر تأثیرگذار بر قیمت برنج هاشمی عطری

برای تعیین قیمت برنج تازه موارد زیادی تاثیر گذار هستند:

برای کشت محصول برنج کشاورزان هزینه های زیادی می کنند مثل استفاده از انواع کود ها و وسایل کشاورزی،یا هزینه دستمزد کارگران که طبق تورم هر سال تعیین میشود.

هزینه های حمل و نقل ، بیمه شالیزار یا اشتراک آب کشاورزی.به خاطر اینکه بعضی از لوازم کشاورزی و شالی کوبی ها وارداتی هستند افزایش و کاهش نرخ ارز در تعیین هزینه های تولید برنج تاثیرگذار است.

واردات و صادرات برنج و قیمت ارز دولتی برای واردات برنج هم یکی از عوامل تعیین کننده قیمت نهایی برنج است.

همه این عوامل در تعیین قیمت برنج تاثیر گذار هستند و نمی شود هیچکدام از این هزینه ها را کم کرد. چون در تولید برنج درجه یک هر کدام از این موارد نقش مهمی دارند.

فصل برداشت این نوع برنج از اوایل شهریور ماه شروع می شود و بهترین موقع برای خرید میزان مصرفی برنج است به خاطر فراوانی محصول در این زمان قیمت برنج مناسب تر است.

برخی از سود جویان با مخلوط کردن چند نوع برنج آن را به عنوان برنج هاشمی به فروش می رسانند،پس برای تهیه برنج هاشمی اصل حتما به مراکز اصلی و مطمئن فروش برنج مراجعه کنید.

 

پارامتر تأثیرگذار بر قیمت برنج هاشمی عطری

 

پوریا محمودی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ویسادار شما را به خرید بهترین محصولات برنج دعوت می نماید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *