مجموعه ویسادار شما را به خرید بهترین محصولات برنج دعوت می نماید.

عرضه کننده برنج طارم محلی کیلویی

آنچه در این مقاله می خوانید...

تقویت مو سر با آب برنجتولیدی برنج طارم محلی شمال
برنج طارم محلی کیلویی

عرضه کننده برنج طارم محلی کیلویی، اکثر مردم ترجیح می دهند به جای برنج های خارجی از این برنج خوش عطر و بو و با کیفیت استفاده کنند. در نتیجه مصرف آن در کشور رونق بالایی دارد. طارم محلی از بهترین برنج های ایرانی است.

 عرضه کننده برنج طارم محلی کیلویی

تقویت مو سر با آب برنج

این محصول ارزش غذایی بالایی دارد. همچنین تضمین کننده سلامت خانواده می باشد. به همین دلیل از محبوبیت زیادی برخوردار می باشد.

آب برنج طارم محلی سبب بهبود و تقویت قدرت، بافت و رشد مو می شود. همچنین به دلیل داشتن اسید آمینه افزایش حجم مو، تقویت ریشه مو و براقیت آن را به همراه دارد.  به علاوه دارای پی اچ است که پی اچ موها را متعادل و ترمیم خواهد نمود.

اب برنج طارم دارای ویتامین های ب، ای، آنتی اکسیدان ها و مواد معدنی است. در نتیجه مصرف آن افزایش دهنده رشد موها و جلوگیری کننده از ریزش مو   می باشد. مو خوره را نیز درمان می کند و به نوعی به عنوان نرم کننده نیز محسوب می شود.

این آب سبب بهبود آلاسیسیته مو و کاهش اصطکاک سطح آن می شود. اینوزیتول که از نوع کربوهیدرات ها است محافظ موها است و آن را ترمیم می کند.

آب برنج ریشه مو را تقویت می کند. همچنین درمان کننده شوره سر است. علاوه بر آن شپش را نیز می توان با این آب درمان نمود.

به دلیل داشتن برنساپونین های طبیعی یک پاک کننده ملایم محسوب می شود. برای اثر گذاری بهتر آن بهتر است آب برنج را تخمیر نمود. همچنین برای تخمیر آن باید بعد از اینکه آب از برنج در حال جوش جدا می شود را در مدت یک روز در دمای خانه قرار داده و بعد استفاده شود.

 تقویت مو سر با آب برنج 

تولیدی برنج طارم محلی شمال

تولید برنج محلی طارم شمال به صورت گسترده و در اشکال مختلفی انجام می شود. زیرا این برنج دارای گونه های مختلفی می باشد و با نیاز تمام مشتریان سازگاری دارد. این برنج در انواع نمونه های نیم دانه و تمام دانه وارد بازار می شود. نمونه های تمام دانه این محصول از ارقام مجلسی می باشد.

برنج طارم دارای رنگ سفید متمایل به کرم می باشد. همچنین استخوانی شکل است که دارای کیفیت پخت بالایی نیز می باشد.

این محصول بسته به محل کشت دارای گونه های مختلف طارم هاشمی، طارم دم سیاه، طارم سنگی و طارم سدری می باشد. هر یک دارای عطر و بو و کیفیت پخت متفاوتی می باشد.

برای خرید برنج طارم محلی کیلویی می توان آن را به دو صورت تازه و کهنه خریداری نمود. نوع کهنه رطوبت کمتری دارد و در حین خیساندن آب بیشتری را جذب می کند.

همچنین بعد از پخت ری می دهد. نوع کهنه این محصول در بین دندان ها براحتی خرد نمی شود. چون سخت تر است و نمونه های تازه به دلیل داشتن رطوبت کمتر ری کمتری می دهد.

 تولیدی برنج طارم محلی شمال

پوریا محمودی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ویسادار شما را به خرید بهترین محصولات برنج دعوت می نماید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.