مجموعه ویسادار شما را به خرید بهترین محصولات برنج دعوت می نماید.

راهنمای خرید برنج خوب ایرانی

آنچه در این مقاله می خوانید...

سرانه مصرف برنج در ایرانفروشندگان داخلی برنج خوب ایرانی
برنج خوب ایرانی

راهنمای خرید برنج خوب ایرانی به صورت کامل در سایت ما موجود می‌باشد. شما نیز ممکن است از آن دسته از افراد باشید که در هنگام خرید برنج ایرانی از انواع و ویژگی های این محصولات آگاه نیستند. برای اجتناب  از این سر درگمی می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. آن ها شما را در خرید برنج خوب ایرانی راهنمایی نمایند..

راهنمای خرید برنج خوب ایرانی

سرانه مصرف برنج در ایران

برنج ایرانی را می توان به شیوه های مختلفی نظیر

برنج کته ایرانی

برنج آبکش ایرانی

دمپخت و  غیره تهیه نمود.
در هر صورت باید گفت که این محصول را می توان از پر مصرف ترین دانه های خوراکی در  ایران به شمار آورد. برای آگاهی بیشتر شما در این نوشتار مروری گذرا به سرانه مصرف برنج در ایران خواهیم نمود.

بر اساس منابع موجود می توان گفت در سال گذشته میزان تولید برنج در ایران چیزی در حدود سه میلیون تن بوده است. همچنین علی رغم اختلاف نظر منابع مختلف آماری می توان مصرف سرانه برنج در ایران را با توجه به همه آمارهای ارائه شده به طور تخمینی بین سی و پنج تا چهل و دو کیلو برآورد  کرد.

برنج از پر مصرف ترین خوارکی ها در ایران است. اما بر اساس داده های موجود می توان گفت میانگین مصرف برنج در جهان شصت و پنج کیلو گرم است.

اگر ما فرض کنیم هر ایرانی چهل گیلو گرم برنج  در سال مصرف می کند، می توان نتیجه گرفت که هر ایرانی بیست و پنج کیلوگرم کمتر از میانگین جهانی برنج می خورد.

گفته می شود تایلندی ها با مصرف سرانه صد و چهل کیلو گرم، برنج خور ترین مردم دنیا هستند. دلایل مختلفی برای پایین بودن میانگین جهانی است. اما شاید مهم ترین علت  گرانی این محصول است.

 

سرانه مصرف برنج در ایران

 

فروشندگان داخلی برنج خوب ایرانی

علی رغم تنوع و کیفیت خوب برنج های ایرانی، میزان تولید این محصول در ایران به زحمت کفاف نیاز داخلی را می دهد. بخشی از آن نیز صادر می گردد. این امر سبب می شود که کشور نیاز به وارد کردن برنج از دیگر کشورهای پیدا کند.
کم بودن میزان تولید برنج در داخل و وارد کردن این محصول طبیعتا سبب افزایش قیمت آن می گردد. گران تر شدن برنج نیز توان خرید مردم را کاهش می دهد. علی رغم این که برنج در ایران از کشور های مختلفی نظیر پاکستان و هند نیز وارد می شود.
باید گفت که برنج ایرانی همچنان جایگاه و محبوبیت خاص خود را دارا می باشد. سبب می شود فروشندگان داخلی برنج خوب ایرانی در بازار زیاد شوند.

فروشندگان داخلی برنج خوب ایرانی

پوریا محمودی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ویسادار شما را به خرید بهترین محصولات برنج دعوت می نماید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *