مجموعه ویسادار شما را به خرید بهترین محصولات برنج دعوت می نماید.

توزیع مستقیم برنج طارم گیلان

آنچه در این مقاله می خوانید...

دستور پخت برنج طارم بو داده گیلان مراکز عرضه و توزیع مستقیم برنج طارم
برنج طارم گیلان

توزیع مستقیم برنج طارم گیلان، برنج طارم گیلان برای استان گیلان است. نواحی شمالی کشور به دلیل آب و هوای مرطوب برای برنج ها بسیار مناسب است. برنج ها تنها در این مناطق رشد می کنند. انواع مختلفی از برنج وجود دارد مانند :نیم دانه ،دانه بلند ،بو داده ،دودی ،برنج شیشه ای و …

 

توزیع مستقیم برنج طارم گیلان

دستور پخت برنج طارم بو داده گیلان

رنگ های  برنج طارم به صورت سفید و قهوه ای پررنگ است .در غذا های مختلف به کار برده می شود. همچنین از وعده های پر مصرف است .بعضی آن را در غذا به صورت آبکش و بعضی دیگر به صورت دمی مصرف می کنند . برنج طارم دانه بلند نوعی برنج هندی است .

برنج بو داده به معنی ای نیست که برنج بوی خاصی بدهد. بر خلاف آن یعنی این که برنج شکل خاصی داشته باشد. دستور پخت آن به این صورت است که برنج مورد نیاز را برداشته آن را داخل قابلمه بریزید. به مقدار کافی آب و نمک وارد آن کنید. بزارید خوب بجوشد. سپس کمی از آب روی سطح برنج باقی ماند آن را آبکش کنید.

حال  برنج طارم داخل آبکش را در هوای آزاد قرار دهید. مدت زمانی که باید در هوای آزاد باشد یک شبانه روز است. آن را زیر نور مستقیم خورشید قرار ندهید سعی کنید. آن را در سایه قرار دهید .

بعد از گذشت یک شبانه روز روغن سرخ کردنی را برداشته داخل قابلمه ریخته سپس برنج های طارم را برداشته درون توری ریخته و آن را داخل روغن قرار دهید. نزدیک یک یا دو دقیقه داخل باشد کافی است. حال توری را در آورده خواهید دید که برنج ها پف کرده است .

اگر دوست داشته باشید می توانید آن را با نمک یا شکر طعم دار کنید .روغنی که می خواهید استفاده کنید سعی کنید سالم باشد. از روغن های ذرت و زیتون می توانید استفاده کنید که بسیار مناسب هستند، و برای سلامتی مضر نیستند.

برنج ها داخل روغن نباید تغییر رنگ بدهند. همین که کمی پف کرد کافی است. تمام این مراحل را که انجام دادید می توانید با خورشت دلخواه خود ترکیب کنید.

دستور پخت برنج بو داده

 مراکز عرضه و توزیع مستقیم برنج طارم

همان طور که گفته شد انواع برنج به این صورت است :دمی ،آبکش ،دودی ،بو داده و … تمام این ها در داخل کار خانه های گیلان تولید می شود. در نهایت به دست تولید کننده می رسد .

عرضه و توزیع مستقیم برنج طارم به این صورت است که کشاورزان آن ها درو کرده و به کسانی که در داخل کار خانه مشغول هستند داده و در داخل کار خانه با توجه به وسایلی که وجود دارد گندم ها را به برنج تبدیل می کنند .

بررسی مراکز عرضه برنج طارم گیلان

پوریا محمودی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ویسادار شما را به خرید بهترین محصولات برنج دعوت می نماید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *